Z tisku

Malý festival na konci světa – Amfolkfest

(Music Open)

Akusticky hraje BG Styl 

Z hlavní silnice odbočíte na úzkou asfaltku klikatící se nejprve lesem a poté pastvinami, až se po pěti kilometrech vyšplháte do místa, kde silnice končí krásnou vesničkou rozloženou po valašských pasekách. Pulčín je nejvýš položená obec Vsetínska s pouhopouhou osmdesátkou místních obyvatel.Asi nad nápadem v tomhle místě pořádat hudební festival byste zakroutili hlavou. Jenže… Každoročně už šestnáct roků se na konci července počet obyvatel zečtyř až zpětinásobí. V areálu bývalé školy probíhá totiž malý festival na konci světa, tak zajímavý podtitulek Amfolkfest používá. Z původní přehlídky převážně spřátelených a místních interpretů se vypracoval především zásluhou hlavní organizátorky Evy Endy Rohlenové na festival mající na mapě folkových akcí svoje pevné místo a představující muzikanty z celé republiky i Slovenska.

 

Skupina Bodlo 

V sobotu 30. července polední zvonění opravené místní kapličky odstartuje i letos dramaturgicky velmi lákavě sestavený program. Nejtradičnějším účastníkem, skupinou, která tu dosud nechyběla, je Jasoňze Sklenných Teplíc. Místní bude reprezentovat stále se lepšící a nadějná Tabáskova partyja, o jejichž valašském původu nemůže být pochyb. Písničkářské okénko vyplní tentokrát čerstvý držitel Zahradního Krtka MontyTempo di vlak z Ostravy doveze spoustu příjemné trampské muziky. Do světa irské melodiky diváky přenese slovenský Irish Rose. Jazzové kořeny nezapře středočeská skupina Půl dechu do měchu. Klasiku trampské písničky s nezaměnitelnými vícehlasy přiveze brněnská Ozvěna.Zhasni z Nového Boru patří ve folku mezi největší naděje, po vydání desky a vítězství na Zahradě už je můžeme přiřadit spíše k oporám žánru. Ne náhodou mezi jejich vzory patří i zlínský AG Flek, který bude jistě skvělou tečkou programu. Tancechtivé publikum si ještě může užít na country bálu, který odehraje kapela Country míza.

 

Diváci Amfolkfestu

Ideální je dorazit už v pátek, kdy se zpívá a hraje především v hospodě i před ní. Spát je možno na louce u hospody nebo na tábořišti u Pulčinských skal. Jíst a zejména pít (Valašsko) je stále co…

Až se ráno rozhlédnete po okolních horách, seběhnete ke skalám nebo se vydáte kterýmkoliv směrem, pochopíte proč právě tohle místo má tolik příznivců z řad trampů, horolezců, milovníků přírody… A když to vše umocní zážitek z hudebního festivalu, který si vytvořil jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, bude vám jasné, proč poslední červencový víkend máme v kalendáři zaškrtnutý každoročně. Stačí jen přijet…

Veškeré informace další lze ulovit na stránkách

Belmondo

Západ slunce na Pulčinách

Novinky

Jak víte, jsme jen malý festival a bohužel výměnu kelímku kus za kus není v našich silách a možnostech. Proto Vás prosíme, aby jste kelímek (pokud možno) opláchli a nechali si do něj znovu načepovat, jak by byl váš vlastní. Cíl = méně plastů v odpadu – chráníme přírodu. Děkujeme moc za pochopení. Záloha 50,-.

POZOR!!!

V AREÁLU NENÍ PITNÁ VODA, (JEN UŽITKOVÁ), VODU JE TŘEBA SI PŘEVAŘIT. 

Pitná voda je u Williho a restaurantu Stodola.

Letos pozor!Placené parkování 50,-.

Dbejte pokynů pořadatelů při parkování.

STANOVÁNÍ

LOUKA V OKOLÍ HOSPODY U WILLIHO

Můžete tábořit v blízkosti dřevěných klátů a i v zadní vyznačené části louky.

RESTAURANT STODOLA

Nahoře na louce – nad restaurací, jak je dětské hřiště. K dispozici je suché wc a za poplatek je možné v penzionu si dopřát sprchu. V restauraci bude víkendové menu. Bez možnosti parkování, auto zanechte na hl. placeném parkovišti. Klidné místo – vhodné pro rodiny s dětmi. Jedná se o soukromý pozemek – uklízejte prosím po sobě.

TÁBOŘIŠTĚ U SKAL (POPLATEK)

Tzv. hřiště blízko u skal. Suché wc, potok. POPLATEK V IC, KTERÉ JE V AREÁLU FESTIVALU. Tábořiště je v Chráněné krajinné oblasti Beskydy (NPR Pulčín-Hradisko), kde je vjezd motorovými vozidly zakázán mimo veřejné komunikace zk 114/1992sb §29 odst.b. hrozí pokuta od 500,-

 

ANO, na neustále dotazy, zda mohou pejskové na festival, odpovídáme ANO. Jen se připravte na dobrovolný příspěvek do kasičky. Je to na rukavice a sáčky, když v neděli budeme sbírat jejich “hovínka”.